„Asystent Seniora“ – podsumowanie projektu

logo Gazeta-2

„[…]Początkowo projekt miał trwać do końca października tego roku, jednak został przedłużony do końca 2015 roku. Za realizację działań odpowiedzialni byli: Centermed Poznań Sp. z o.o., Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu, Fundacja Innowacji Wspierających Samodzielność Niezależni z Gdyni, Stowarzyszenie Medycyna Polska Oddział w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Flandria.
W projekcie wzięło udział 11 osób, w tym 5 mężczyzn i 6 kobiet (1 małżeństwo). Wszyscy seniorzy otrzymali usługi teleopiekuńcze oraz wsparcie wolontariuszy. Dwie osoby skorzystały z bezpłatnej opieki w ramach POZ.

Wolontariusze przed podjęciem zadań w projekcie wzięli udział w szkoleniach dot. opieki nad seniorami. Wśród wolontariuszek znalazło się 5 osób powyżej 50. roku życia oraz 6 osób w wieku 20-31 lat. Większość z nich spotykała się z seniorami raz w tygodniu, niektórzy utrzymywali również kontakt telefoniczny. Wsparcie osób starszych skupiało się wokół dotrzymywania im towarzystwa, czytania książek i prasy, wspólnych spacerów, pomocy w zakupach, realizacji recept, kontaktu z lekarzem i organizacji wizyty domowej. […]

images-2
Wszyscy uczestnicy wyrażali satysfakcję oraz chęć kontynuacji.

Zgłosiło się również wiele osób chcących pomagać i to właśnie dzięki nim mogliśmy zorganizować wsparcie również dla tych seniorów, którzy z powodu ograniczonej liczby miejsc, nie mogli otrzymać całego pakietu. Oprócz towarzystwa wolontariusza, zorganizowaliśmy dla chętnych seniorów wsparcie pielęgniarki środowiskowej i lekarza podstawowej opieki zdrowotnej – informują koordynatorzy.”

Pełny tekst art. czytaj TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *