Godne uwagi wydarzenia kulturalne w listopadzie, także dla Seniorów!

Drodzy,

zapraszam serdecznie na wydarzenia listopadowe:

*DKF ABSOLWENT: repertuar i propozycje filmowe na listopadowe wieczory w załączniku – TU

*Przyjmijcie też proszę zaproszenie na niezwykle interesujący, specjalnie dla nas organizowany wieczór filmowy KAMERDYNER.

W naszym DKF-ie, w kinie Rialto, dnia 20 listopada o godz. 18.15 pokazany zostanie znakomity obraz Filipa Bajona „Kamerdyner”.

Filip Bajon, jeden z najważniejszych polskich reżyserów filmowych, absolwent prawa naszego Uniwersytetu, kolega ze studiów i współorganizator imprez w klubach studenckich gdzie rozpoczynał swoją artystyczną działalność, znowu dotyka trudnych, polskich spraw. Tym razem w opowieści o Kaszubach i ich „królu“. Obraz jest piękny, świetnie filmowany, doskonale zagrany.

Filip przyjedzie specjalnie na ten pokaz do Poznania, powita nas w sali kina „Rialto” przed projekcją i co najważniejsze, spotka się z nami po jej zakończeniu. Ważna dla niego będzie bardzo – i to niesłychanie, jak sam podkreśla – nasza rodzima, poznańska, szczera i taka międzypokoleniowa ocena i opinia o jego twórczości. Na tę rozmowę serdecznie zapraszamy również tych, którzy film już wcześniej widzieli. Dyskusję z udziałem Filipa Bajona rozpoczniemy w sali kinowej tuż po zakończeniu seansu ok. 20.30. Wstęp wolny.

*BENEFIS OLKA GOŁĘBIEWSKIEGO

Kto pamięta Aleksandra Gołębiewskiego czyli Ola, chłopaka z WSWF-u, który ze swoim tubalnym głosem i zaraźliwym śmiechem występował obok Krzysia Jaślara i Zenka Laskowika w studenckim kabarecie KLOPS. Olek wyrósł potem w kabarecie TEY na świetnego artystę estradowego, który nic nie stracił ze swej studenckiej świeżości. I oto – nagle – mamy benefis Aleksandra Gołębiewskiego! Trzeba go znowu zobaczyć, a wraz z nim całą plejadę dobrze nam znanych osób ze środowiska kabaretu Tey oraz m.in. Małgorzatę Ostrowską, Grażynę Łobaszewską, Krzysztofa Daukszewicza, Rudiego Schubertha i wielu innych. Benefis odbędzie się w Swarzędzu 26 listopada – plakat w załączniku.

Bilety w cenie 45,- zł (na dobre miejsca!), udało się zarezerwować dla nas Zbyszkowi Theusowi (tel. 605 996 917). Można je u niego zamówić telefonicznie lub mailowo do 15 listopada i wykupić 20 listopada od godz. 17.00 w holu kina Rialto. Będzie je wręczał swoim kolegom i przyjaciołom sam Oluś – dostojny Jubilat – który tego dnia przybędzie na spotkanie z nami i Filipem Bajonem.

Serdeczności i do zobaczenia.

Zb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *