„Klub Seniora 82” zaprasza na wycieczkę do Berlina (1 grudnia 2018)

Wycieczka do Berlina 1 grudnia 2018 Klubu Seniora 82

Wyjazd godz 6.00 – ul Krakowska 10.    Cena 95 zł + 5 zł – ubezpieczenie.

Informacja: ul Krakowska 10, od poniedz. do czwartku w godz. 16:00 do 18:00.

 Zapisy: 505 799 074 (w cenie przejazd, ,przewodnik, ciekawy program).

 Tradycyjny upominek  Mikołajkowy  od Klubu SENIORA 82

Galeria East Side – najdłuższy fragment Muru Berlińskiego, który dzisiaj pełni rolę galerii sztuki na wolnym powietrzu. Mur – zwłaszcza od strony wschodniej pokryty jest kolorowym freskiem – kojarzycie pewnie słynny pocałunek Breżniewa i Honeckera,  Kościół Onufrego i secesyjne podwórza Riehmer – ładny, widoczny z daleka kościół.  Muzeum Żydowskie, Jego autorem jest słynny architekt Daniel Libeskind, który zaprojektował swoje dzieło w sposób bardzo symboliczny (pęknięcia na elewacji mają odnosić się do trudnej historii Żydowsko-Niemieckiej).

 Checkpoint Charlie i pozostała część muru, to niegdysiejsze przejście graniczne dla dyplomatów jest dzisiaj tak ważną atrakcją turystyczną; wejście do budynku, gdzie przedstawiona została poruszająca ekspozycja „Topografia Terroru”.

W tym miejscu znajdowały się  niegdyś budynki administracyjne Trzeciej Rzeszy (m.in. imponująca bryła siedziby Luftwaffe).

Podsdamer Platz i Sony Center, gdy w czasach podziału historyczne centrum Berlina znalazło się w granicach Berlina Wschodniego, to miejsce między innymi stało się sercem zachodniej części. Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma I –  Reichstag i Brama Brandenburgska, siedziba niemieckiego Parlamentu z charakterystyczną szklaną kopułą stanowi jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Berlina.

Spacer główną aleją, bulwar Unter den Linden łączy Plac przed Bramą Brandenburską z tzw. Zamkiem Berlińskim. Po dwóch stronach reprezentacyjnej alei ciągną się najważniejsze ambasady, hotele, biblioteki i inne budynki użyteczności publicznej. Czas wolny  na jednym z jarmarków.

Powrót do Poznania ok. 21:00 – ul. Krakowska 10.

Zapraszamy!  Ewa Śmigielska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *