Konkurs dla Seniorów: Jak wyglądała kiedyś praca?

Na przestrzeni ostatnich lat bardzo poważnie zmieniły się realia pracy zarobkowej. Portal aplikuj.pl ogłosił konkurs na najciekawsze fotografie z miejsc, gdzie kiedyś pracowaliśmy. Trzy główne nagrody to nowoczesne smartfony.

Fot. za portalem brawosenior.pl

W czasach naszej młodości, ale także do upadku PRL-u, miejsca naszej pracy zarobkowej były dosyć siermiężne. Ściany przyozdobione były lamperią, czyli farbą olejną na wysokość 1,5 metra. Okna były drewniane i niezbyt szczelne. Każdy etatowy pracownik otrzymywał tzw. deputat w postaci ręcznika, najtańszej herbaty i papieru toaletowego. Ale nikt nie narzekał. Po prostu nie mieliśmy świadomości, że może być inaczej. Dla młodego pokolenia Polaków taki świat jest kompletnie niewyobrażalny. Dlatego warto docenić inicjatywę zorganizowania konkursu, którego celem jest pokazanie naszym wnukom, w jakich warunkach pracowaliśmy na naszą skromną emeryturę.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby, które ukończyły 60 lat. Wystarczy wypełnić online zgłoszenie, które znajduje się TUTAJ Do zgłoszenia należy dołączyć maksymalnie trzy scany zdjęć ze swojego miejsca pracy. Mogą one zawierać krótki opis kogo one przedstawiają, gdzie i kiedy zostało wykonane. Zdjęcia należy przesłać najpóźniej do 11 września br.

Trzech laureatów otrzyma nagrodę w postaci smartfona. Ponadto zostaną przyznane wyróżnienia w postaci książek, gadżetów oraz kursów online. Natomiast placówka która wyśle najwięcej zgłoszeń seniorów otrzyma bon o wartości 800 zł na zakup potrzebnego sprzętu. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

Aby Państwa zainspirować poniżej publikujemy krótki film dokumentalny Piotra Szulkina „Kobiety pracujące”. Powstał on w 1978 roku. Oczywiście jest to tylko artystyczna wizja przedstawiająca pracę osób niewykształconych.

Źródło: portal brawosenior.pl, autor Jurek Jernas – TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *