Maseczki dla Polski – nasza akcja!

Nasza akcja

Razem możemy powstrzymać tego groźnego wirusa!

Działając wspólnie, pamiętając o dyscyplinie i potrzebie izolacji, dbając o higienę dłoni oraz używając środków ochrony osobistej możemy skutecznie wesprzeć służby medyczne w tej nierównej walce.

Każde z tych działań nie zapewni nam pełnej ochrony przed tym wirusem. Stosując się jednak do zaleceń służb sanitarnych i lekarzy, stosując środki ochrony osobistej możemy go jednak spowolnić, osaczyć, sprawić, że nasze służby medyczne i sanitarne będą mogły skutecznie koncentrować się na chorych.

Dlatego postanowiliśmy wesprzeć mieszkańców naszego kraju dostarczając maseczki na twarz. Chcemy ich dostarczyć minimum 20 milionów sztuk.
Będziemy je dostarczać do samorządów, które wyślą do nas zapotrzebowanie.
Zapotrzebowania od samorządów będą realizowane według ich kolejności wpływu. Prosimy o nie składanie zapotrzebowania na wyrost i na zapas. Prosimy kierować się zasadą, jedna osoba, jedna maska. Prosimy, aby ilości zawarte w zapotrzebowaniu były zgodne z liczbą ludności widniejącą w systemie gospodarki odpadami.

Do tego celu zebraliśmy grupę zaangażowanych ludzi i organizacji chętnych do pomocy w trudnym czasie epidemii koronawirusa, którzy angażują się w naszą akcję całym sercem.

Angażujemy się w organizację miejsc, w których maseczki mogą być produkowane.

Maseczki na twarz dystrybuowane w ramach akcji są BEZPŁATNE.

Jeśli spotkasz się z próbą płatnego kolportażu maseczek, od razu powiadom policję. Płatny kolportaż jest sprzeczny z celem naszej akcji.

Akcja w żaden sposób nie sugeruje i nie namawia do niestosowania się do zasad kwarantanny. Niepotrzebne wychodzenie z domu jest sprzeczne z zaleceniami organów publicznych.

Organizatorzy akcji proszą o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych.“

#MASECZKIDLAPOLSKI
Źródło 

+ 3,5-min. film na YT  oraz  TVP3 Olsztyn 

Nasza akcja Maseczki dla Polski nabiera rozpędu

Wspaniała wiadomość!
Nasza akcja „Maseczki dla Polski” nabiera rozpędu. Przekazaliśmy już pierwsze kilkadziesiąt tysięcy gotowych maseczek. Otrzymujemy też wsparcie, dzięki któremu zwiększamy naszą produkcję. Razem możemy więcej! Z takim przesłaniem Firma Wipasz włączyła się do akcji darowizną w wysokości 1,5 miliona PLN! Ogromne dzięki za serce dla właściciela, zarządu i wszystkich pracowników Wipaszu. Przekazane środki w całości zamieniamy na maseczki dla Polski!“

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *