Mieszkanka Rataj skończyła (23 VI 2020) 105 lat!

Miłosława Włódarczak jest najstarszą mieszkanką tej części Poznania.

Pani Miłosława od urodzenia, a więc od 23 czerwca 1915 roku, mieszka w naszym mieście. Najpierw mieszkała przy ulicy Mostowej. Ukończyła szkołę krawiecką. W 1947 roku związała się z inżynierem-konstruktorem, z którym wzięła ślub. Jej mąż zmarł w 1973 roku, a ona rok później wraz z dziećmi przeprowadziła się do mieszkania na osiedlu Oświecenia, gdzie mieszka do dziś.

Ubiegłoroczne urodziny pani Miłosławy (fot. UMP)

Fot. Julia Tritt (za portalem epoznan.pl)

W ubiegłym roku, w trakcie jej 104 urodzin, odwiedzili ją m.in. zastępca prezydenta Jędrzej Solarski, a także szef Centrum Inicjatyw Senioralnych Wojciech Bauer i rzesza przyjaciółek z Klubu Seniora „Złota Jesień”. W tym roku, ze względu na pandemię, szykowana jest nietypowa niespodzianka dla pani Miłosławy. O godzinie 15.00 przed blokiem na osiedlu Oświecenia 87, konkretnie pod balkonem jubilatki, pojawią się m.in. seniorzy z Klubu Seniora i prezes spółdzielni Osiedle Młodych. Zdradzimy tylko, że na pewno będą tu składane życzenia i każdy może się do nich przyłączyć.
My już teraz życzymy pani Miłosławie przede wszystkim zdrowia i pogody ducha.“

Źródło 

Por. podobnie szacowne 103-urodziny, które obchodziła pani Kazimiera Urbaniak podczas opłatkowego spotkania przy choince w strzeszyńskiej „Oazie“ (18 XII 2017) zorganizowanego przez MRS – TU

.

Ważnym punktem spotkania były wówczas życzenia urodzinowe dla Super-Seniorki złożone m.in. przez zastępcę prezydenta M.Poznania Jędrzeja Solarskiego i obecnego na spotkaniu ks. bp. dr. Damiana Bryla. Pani Kazimiera (dzisiaj już nieżyjąca) czuła się wtedy świetnie, życzenia świąteczne okraszone poezją wygłaszała z pamięci, zadziwiając słuchaczy swą doskonałą kondycją psychiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *