MRS kończy swą kadencję

Zgodnie ze statutem, kadencja MRS kończy się wraz z kadencją Rady Miasta, czyli niebawem. Jednakże znowelizowany ‚Statut MRS’ przewiduje kontynuowanie pracy MRS do czasu wyłonienia nowej. Wszystko po to, by uniknąć stosunkowo długich (8-10-miesięcznych, jak to miało miejsce po I i II kadencji) okresów „interregnum” – pustego czasu między kadencjami. To, że MRS mogłoby już nie być, nie znaczy, że znikną sprawy i problemy senioralne, a wiadomo, iż Seniorzy już nie dysponują nadmiarem czasu…

W dniach 10-11 października br. miało miejsce wyjazdowe posiedzenie MRS w Kamińsku k. Murowanej Gośliny, w którym uczestniczyli obok Władz Miasta: Z-cy Prezydenta Jędrzeja Solarskiego oraz Dyrektor WZiSS Magdaleny Pietrusik-Adamskiej (wraz z p. Lidią Płatek) i Dyrektora CIS Wojciecha Bauera, także Dyrektorzy/kierownicy DPS/DDPS/Klubów Seniora – ludzie z ‚pierwszej linii’ usług dla osób starszych i inne osoby blisko współpracujące z Radą Seniorów. Członkowie MRS otrzymali od Władz Miasta indywidualne podziękowania od Prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

Pewnym urozmaiceniem spotkania były warsztaty edukacyjno-rekreacyjne prowadzone przez prof. dr. Marka Chojnackiego z UAM/WSUS i choreografki Pauliny Wycichowskiej z AWF nt człowiek a natura, z treningiem inspiracji i elementami arteterapii i choreoterapii. Wypadło to wszystko interesująco.

Głównym punktem posiedzenia MRS było jednak sprawozdanie za kadencję i towarzysząca mu dyskusja.

Z tekstem  „Sprawozdania z działalności Miejskiej Rady Seniorów w III kadencji (2015-2018)” wraz z istotnym załącznikiem można zapoznać się – TU i TU (zał.).

Polecamy też uwadze Państwa skrót w formie kilku refleksji zawartych w prezentacji ppt – TU

Poniżej kilka migawek (autorstwa Romana Szymańskiego) z posiedzenia MRS, na którym ww materiały przedstawił jej przewodniczący dr Zdzisław Szkutnik,  i które Rada formalnie przyjęła.

|
|
|
|
|
|
|
|

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *