Nowa edycja konkursu ASOS

Od 8 stycznia 2020 r. można składać oferty w konkursie na najlepsze projekty dofinansowane ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020. Dokumenty należy składać do 31 stycznia 2020 r. do godz. 16.00.

Program ASOS adresowany jest przede wszystkim do lokalnych organizacji pozarządowych, a także m.in. organizacji wyznaniowych, spółdzielni socjalnych, stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego, spółek akcyjnych lub spółek z ograniczoną odpowiedzialnością działających na rzecz osób starszych.

Wysokość dotacji, o którą można się ubiegać, wynosi od 20 tys. zł do 200 tys. zł. 

Wymagany wkład własny to co najmniej 10 proc. wartości dotacji. Co ważne, za wkład własny uznaje się zarówno wkład finansowy, jak i osobowy.

Oferty należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej. Generator Ofert jest dostępny na stronie internetowej  https://asos2020.mpips.gov.pl/

Rządowe dofinansowanie przeznaczane jest na tworzenie oferty aktywności społecznej, pozwalającej na zagospodarowanie potencjału osób w wieku powyżej 60 lat. Priorytetem jest edukacja osób starszych, aktywność społeczna promująca integrację wewnątrz- i międzypokoleniową, a także partycypacja społeczna osób starszych oraz usługi społeczne dla seniorów.”

Szczegóły konkursu oraz regulamin dostępne są TU

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *