Pomogą nam – powstał specjalny portal dedykowany Seniorom

„Zespół fundacji Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej podjął wyzwanie i postanowił pomóc seniorom. W jednym miejscu możemy znaleźć wiele przydatnych informacji.

Na portalu ABC Senior.com   [powstał 26 marca 2020] znajdziemy możliwie kompletne i sprawdzone informacje potrzebne seniorom w tym wyjątkowo trudnym okresie. Portal dedykowany jest seniorom, ale też młodszym pokoleniom, aby czerpały wiedzę, jak pomagać osobom starszym.

Jest tam kilka ciekawych działów. Należy wymienić m.in. wykaz mszy św. online, wirtualnych wycieczek oraz pomocy psychologicznej. Zamieszczona jest też wyszukiwarka nieodpłatnej pomocy lokalnej dla seniorów. Są tam również informacje o bieżącej sytuacji w kraju, wykaz najważniejszych telefonów oraz mapa szpitali zakaźnych. Znajdują się również plakaty przeznaczone do druku, gdyż nie wszyscy seniorzy korzystają z Internetu. Wydrukowanie ich i rozwieszenie na klatkach schodowych może pomóc wielu starszym osobom.

[UWAGA: zob. poniżej trzy zrzuty ekranu z ikonami menu strony ABCsenior.pl]

Powstały portal daleki jest od doskonałości, ale miejmy nadzieję, że z dnia na dzień będzie się mocno rozwijał. Poniżej (Media) przedstawiamy zamieszczoną na nim poradę psychologiczną.“

Autor Raf

Źródło

Media – 4-min. film z poradą psychologa Katarzyny Kucewicz z portalu MRPiPSTU oraz TU
Warto śledzić te witryny, gdyż filmów z poradami będzie przybywać.

.
Zrzuty stron portalu: abcsenior.pl  pokazujące strukturę menu:

Kliknij obraz, by powiększyć

 

 

 

 

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *