Poznań zwycięzcą w rankingu „Miasta otwarte na ludzi“

„Wspieranie inicjatyw mieszkańców, integracja pokoleń, pomoc najsłabszym i wchodzącym w życie – właśnie za tego typu działania Poznań zajął pierwsze miejsce w rankingu przygotowanym przez „Forbesa”. Nagrodę odebrał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania podczas uroczystej gali we Wrocławiu.

Fot. za portalem: komunalny.pl

Liczenie się z ludźmi to najogólniejsza definicja miasta otwartego – wyjaśnił na łamach Forbes.pl prof. Grzegorz Gorzelak, ekonomista, członek kapituły rankingu. Jurorzy sprawdzili, na ile poszczególne miasta w Polsce pozwalają mieszkańcom mieć wpływ na wydawanie publicznych pieniędzy i jak dbają o integrację wielopokoleniową, a także co robią dla osób z niepełnosprawnościami i jak wspierają inicjatywy mieszkańców.

Poznań okazał się najlepszy niemal we wszystkich kryteriach. Poznań doceniono też za działalność Centrum Inicjatyw Lokalnych, które wyłania miejscowych liderów, integruje poznaniaków i pozwala im się organizować i rozwiązywać trudności. Z kolei działające w Poznaniu Centrum Inicjatyw Senioralnych wyróżniono za integrację międzypokoleniową w Poznaniu oraz fakt, że stolica Wielkopolski jest członkiem sieci WHO miast przyjaznych starzeniu się.[…]“

Wiecej czytaj na portalkomunalny.plTU

Zob. też art. pokrewne nt otwartego miasta – TU oraz TU 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *