Senior z inicjatywą – relacja z ważnego panelu w formie wywiadu grupowego

„Seniorzy to ludzie twórczy i pełni energii. Malują, fotografują, piszą wiersze. Mają marzenie – chcieliby to zaprezentować światu. A ci, którzy całe swoje życie poświęcili pracy i rodzinie, chcieliby ujawnić swoje pasje i talenty, nawet takie, które drzemią w nich głęboko, tłamszone i skrywane przez długie lata… O tym, jak pomóc działaczom i artystom srebrnego włosa dyskutowano dziś w Poznaniu.

Fundacja Altum i Regionalne Obserwatorium Kultury koordynują działania badawcze w ramach projektu „Osoby w wieku 50+ a rozwój kapitału społecznego. Diagnoza i ewaluacja wielkopolskich inicjatyw kulturalnych”.

W ramach panelu, który odbył się w siedzibie Regionalnego Obserwatorium Kultury przy al.  Niepodległości 53 w Poznaniu wzięli udział przedstawiciele środowisk społecznych, opinio- i kulturotwórczych z Poznania oraz powiatu poznańskiego.

Tematem moderowanego panelu (w formie zogniskowanego wywiadu grupowego) była problematyka związana m.in. z barierami i aktywnością osób starszych w działaniach społeczno-kulturalnych, wizerunkiem seniorów, ich rolą w dzisiejszym społeczeństwie czy budowaniem kapitału społecznego w oparciu o inicjatywy międzygeneracyjne.

Projekt realizuje Fundacja Altum wraz z partnerami: Regionalnym Obserwatorium Kultury Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu, Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Instytutem Kulturoznawstwa UAM.”

Źródło: Informacja powyższa pochodzi z portalu „My50plus.pl”. Pełny tekst czytaj TU oraz o kolejnym dniu panelu „Siła ducha” – TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *