„Senioralny Poznań“ – nowy miesięcznik informacyjny dla poznańskich Seniorów

 

„Ukazał się pierwszy numer nowego miesięcznika informacyjnego skierowanego do poznańskich Seniorek i Seniorów. „Senioralny Poznań” wydawany jest przez Wydawnictwo Miejskie Posnania, ma nakład 20 tys. egz., liczy 12 stron, w tym 4 strony to „Tytka Seniora” przygotowywana przez Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Fot. Wydawnictwo Miejskie Posnania

Senioralny Poznań” zawiera dedykowane seniorom informacje o tym, co dzieje się w mieście, jakie powstają inwestycje mogące zainteresować osoby w wieku 60+, zapowiedzi wydarzeń kulturalnych, informator teleadresowy, projekty z pakietu Viva Senior, nowości z Poznańskiego Archiwum Historii Mówionej, rozmowy z aktywnymi seniorami (przygotowywane we współpracy z Miejską Radą Seniorów).

W każdym numerze miesięcznika ukazywać się będzie „Tytka Seniora” – przygotowywana przez CIS oferta poznańskich instytucji i firm skierowana do seniorów. Kina, teatry, zajęcia rekreacyjne, opieka medyczna, porady, wycieczki i spacery, zwiedzanie, to tylko część bogatego programu jaki będzie można każdego miesiąca znaleźć w „Tytce”.

Gazeta dostępna będzie m.in. w: Urzędzie Miasta Poznania (pl. Kolegiacki 17), Centrum Inicjatyw Senioralnych (ul. Mielżyńskiego 24), Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Ratajczaka 44), w filiach Biblioteki Raczyńskich, w wybranych osiedlowych domach kultury, wybranych placówkach służby zdrowia, miejskich instytucjach kultury. Dystrybucja styczniowego numeru odbywać się będzie w okresie między Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem.“

oprac. red.

Źródło 

Link do poprzednika, tj. 4-stronicowego miesięcznika „Aktywny Senior“ będącego wkładką do periodyku „Poznan* Informator Samorządowy Metropolii Poznańoraz do kolejnych numerów obecnej kontynuacji Senioralny Poznań„,  zob. – TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *