Z Pamiętnika Rockowego Piernika


Siódmy Festiwal filmowy WYŚCIG JASZCZURÓW już za nami

Do przeglądu festiwalowego, w dniach 8 i 9 grudnia 2016 wystartowało 16 filmów. Były wśród nich filmy sklasyfikowane jako reportaże, dokumentalne, biograficzne, przyrodnicze, a nawet trafiły się takie filmy jak – retrospekcja, muzyczny i historyczny. Ich poziom artystyczny był zróżnicowany, ale cieszy fakt, iż znalazły się filmy stanowiące mocne punkty festiwalu.

Przeglądy filmowe zostały podzielone na dwa dni – w Jeżyckim Centrum Kultury, w których widzowie wybrali Grand Prix Festiwalu w postaci statuetki JASZCZURA według projektu rzeźbiarza Kazimierza Rafalika. Ex aequo zdobyły filmy: „Bardzo Ciebie kocham” w reżyserii.Andrzeja Mrówczyńskiego oraz „Poznań jakiego nie chcemy” (realizatorzy Lechosław Lerczak i Roman Klamycki).

img_8325

Zwycięskie filmy wyświetlono w kinie MUZA na Gali, na której pojawili się przy wręczaniu nagród i wyróżnień włoska piosenkarka i aktorka Farida, zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski, reżyserzy Krzysztof Magowski i Stefan Mroczkowski nadając splendor Festiwalowi.Przekazano JASZCZURY także w kategorii fotografia.
Laureatami okazali się zdobywca  pierwszej nagrody Wojciech Pietrzak, drugiej Kazimierz Seredyński i trzeciej Andrzej Górczyński. Przyznano kilka nagród pozaregulaminowych: od Miejskiej Rady Seniorów, od Klubu Dziennikarzy Obywatelskich i od organizatora Festiwalu Towarzystwa PTAAAK.

Bogusław Krupski

Kilka dalszych migawek foto:

img_8377

|
img_8373|
img_8355|
img_8353|
img_8356

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *