Spotkanie seniorów w restauracji ‚Oaza‘

Spotkania seniorów z władzami samorządowymi miasta w strzeszyńskiej Oazie przez cały okres III kadencji Miejskiej Rady Seniorów miały wyjątkowy charakter. Cyklicznie, raz w kwartale, przedstawiciele DPS-ów i Klubów Seniora mieli możliwość nie tylko wspólnego biesiadowania, ale przede wszystkim wymiany poglądów, dyskusji oraz przedstawiania problemów związanych z życiem osób starszych. I nie mogło być inaczej 2 października. Ostatni raz w tej kadencji MRS, jak i władz Poznania, „Oaza” była świadkiem kolejnego wydarzenia.

 Poznań jest wiodącym miastem w kraju, w którym sprawy seniorów są traktowane w
sposób kompleksowy i systemowy. Nowatorskie programy senioralne, pakiety pomocowe i podejście władz miasta do problemów osób starszych, pozwalają na spojrzenie w przyszłość z dużym optymizmem – i jednocześnie z wiarą, że każdy senior znajdzie zrozumienie i wsparcie ze wszystkich stron. Spotkania w strzeszyńskiej Oazie są tylko małą cząstką działalności organizacji pozarządowych, ale jakże cenną dla każdego seniora.

Wyjątkowa atmosfera, a także wspólna zabawa przynosi seniorom wiele miłych i niezapomnianych chwil, które są tak niezbędne dla wszystkich. Tym bardziej, że dla wielu uczestników spotkań stanowiły miłą odskocznię od codzienności i jednocześnie umożliwiały spojrzenie na otaczający świat z innej perspektywy. Doskonała współpraca władz miasta z MRS owocowała także w formie spotkań z seniorami w Strzeszynku, będąc jednocześnie symbolicznym gestem docenienia obecności seniorów i seniorek w miejskiej społeczności oraz wyrazem wdzięczności dla tej grupy społecznej. […]“

Pełny tekst art. Romana Szymańskiego (+liczne foto) czytaj na portalu my60plus.plTU

|
|

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *