Stęszew – W trosce o bezpieczeństwo seniorów

„Policjanci z Komisariatu Policji w Stęszewie spotkali się z osobami starszymi, aby przypomnieć o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Mundurowi, w ramach programu „Bezpieczne Życie Seniorów”, ostrzegali przed oszustami oraz kieszonkowcami. Policjanci przypominali seniorom, że każdy kto dzwoni na telefon stacjonarny, przedstawia się za policjanta i prosi o pieniądze – to oszust.

26 października br. policjanci z Komisariatu Policji w Stęszewie zorganizowali w Hali Widowiskowo – Sportowej spotkanie dla osób starszych, na temat bezpieczeństwa. W przedsięwzięciu udział wzięło około 60 osób, a tematem przewodnim były rozmowy oraz prelekcje związane z tematyką oszustw, m.in. metodami  „na wnuczka”, „na policjanta”, czy „na pracowników inkasentów”.

Fot. za stroną KM Policji w Poznaniu, zob. źródło pod art.

Szczególną uwagę mundurowi zwrócili na osoby, które dzwonią na telefon stacjonarny, podają się za policjanta i proszą o przekazanie pieniędzy. Funkcjonariusze zaznaczyli, że w takim przypadku, możemy mieć pewność, że jest to oszust, ponieważ Policja nigdy nie prosi o pieniądze. W takiej sytuacji należy natychmiast odłożyć słuchawkę i zadzwonić na numer alarmowym 997 lub 112 […]

Na zakończenie wizyty wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania uświadamiające różne niebezpieczeństwa pozwolą im w przyszłości uniknąć przykrych sytuacji“.

Marta Mróz

Źródło

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *