Wielkanocne śniadanie w Oazie

logo-5

„Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym wydarzeniem w roku liturgicznym katolików. W Polsce święta Wielkanocne obchodzone są niezwykle uroczyście i jak chyb żadne inne związane są z wieloma tradycjami i ludowymi obrzędami. Ich symbolika jest oczywiście głęboko chrześcijańska, ale w swojej istocie nawiązuje też do pogańskich, prastarych wierzeń i praktyk leżących u zarania historii człowieka.

Najważniejszym symbolem Wielkanocy jest jajko. Od dawna uważano, że jajko posiada niezwykłą moc, która chroni przed złem, przynosi urodzaj i obdarza płodnością. W jajku kumulują się siły życiowe i tajemnice odradzającej się przyrody. Z kolei  „Zając” – dzięki swojej ruchliwości i żywotności od najdawniejszych czasów kojarzony jest z płodnością, witalnością i odradzaniem się przyrody.

I właśnie na symboliczne jajko i zająca Miejska Rada Seniorów zaprosiła podopiecznych Domów Pomocy Społecznej podczas tradycyjnego śniadania wielkanocnego [w sobotę 8 kwietnia].  Już po raz trzeci podopieczni DPS mieli możliwość wspólnego biesiadowania z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych. Kolejna setka seniorów, wspólnie z Zastępcą Prezydenta Miasta Poznania – Jędrzeja Solarskiego, dzięki którego dużemu zaangażowaniu w sprawy senioralne była możliwość sfinansowania wydarzenia, miała możliwość spożycia wspaniałych potraw wielkanocnych przygotowanych przez specjalistów kulinarnych w Strzeszyńskiej Oazie […]“

Pełny tekst art. Romana Szymańskiego czytaj na portalu ‚My60+‘ – TU

Kilka migawek foto tegoż autorstwa poniżej:

DSC_1490

Ks. Szczęsny Łakomy, proboszcz miejscowej parafii, święci wielkanocne kosze z potrawami.

|

DSC_1584

102-letnia p. Kazimiera Urbańska odczytuje (bez okularów!) życzenia

|
DSC_1468|
DSC_1425|DSC_1624|
DSC_1555|

DSC_1434

|
DSC_1529

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *