Wielkanocne spotkanie w ‚Oazie‘

„Święta Wielkanocne nie są tak rodzinne i ciepłe jak Boże Narodzenie, jednak dla chrześcijan mają większe znaczenie, bowiem to Wielkanoc jest najważniejszym wydarzeniem w roku liturgicznym katolików. Poprzedzający Wielkanoc tydzień, stanowiący okres wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń, nazywany jest Wielkim Tygodniem.

I właśnie w Wielkim Tygodniu kolejna setka seniorów, wspólnie z Zastępcą Prezydenta Miasta Poznania – Jędrzejem Solarskim,   miała możliwość 28 marca br. spożycia wspaniałych potraw przygotowanych przez specjalistów kulinarnych w Strzeszyńskiej Oazie. Każdy z seniorów otrzymał dodatkowo koszyk ze święconką, zawierającą podstawowe potrawy wielkanocne. Tym razem w spotkaniu wzięli udział miedzy innymi : dr Anna Jakrzewska-Sawińska, Aleksandra Banasiak – Prezes Stowarzyszenia Poznański Czerwiec 56, przedstawiciel Caritasu, a pieczę nad całością przedsięwzięcia miała Aldona Anaztazow z MRS.

To już siódme spotkanie podopiecznych Domów Pomocy Społecznej i przedstawicieli Klubów Seniora, na które zaprosiła Miejska Rada Seniorów. Cyklicznie, raz w kwartale, osoby starsze mają możliwość spotkania z Prezydentem J. Solarskim oraz Miejską Radą Seniorów, w niepowtarzalnej atmosferze otoczenia jeziora Strzeszyńskiego i wspólnie nie tylko biesiadować, ale wymieniać poglądy, przedstawić problemy związane z życiem osób starszych […]“

Pełny tekst art. + foto Romana Szymańskiego czytaj na portalu: my60plus.plTU

|
|

Zob. też 2,5 minutową relację video autorstwa Jerzego Jernasa „Wielkanoc Seniora” – TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *