Wydrukuj materiały info – przekaż dalej – nie każdy ma Internet!

„Nie wszyscy mają Internet. Dlatego najważniejsze elementy [promowanego co tylko] portalu ABCsenior.com zostały opracowane w skróconych, jednostronicowych wersjach, aby można je było drukować i przekazywać dalej. Artykuły oraz niektóre materiały również mają funkcję drukowania.
Możemy dotrzeć do osób, które nie mają Internetu, jeżeli tylko będziemy tego chcieli. Taki mechanizm samopomocy lokalnej, sąsiedzkiej „wydrukuj materiały – przekaż dalej – nie każdy ma Internet” pozwoli na dotarcie do tych, którzy potrzebują wsparcia. […]“ Oto przykładowe plakaty:

Plik w pdf do ściągnięcia/wydruku i upowszechnienia – ABC_04_plak_OBJAWY

.

Plik w pdf do ściągnięcia/wydruku i upowszechnienia – ABC_06_plak_ZASADY-POMOCY

.


Plik w pdf do ściągnięcia/wydruku i upowszechnienia – ABC_03_plak_5-ZASAD

.

Plik w pdf do ściągnięcia/wydruku i upowszechnienia – 02_SPOTKANIA_A5

 

Czemu służą plakaty i jak je upowszechniać?

„Niektóre z plakatów nadają się do wywieszania na klatkach schodowych, na tablicach przy sklepach czy aptekach. Można też prosić panie z obsługi o rozdawanie materiałów seniorom przychodzącym po zakupy. Pamiętając jednak, że namawiamy osoby starsze do pozostania w domach, docierajmy raczej z materiałami bezpośrednio. Zostawiajmy materiały pod drzwiami, jeśli osoba starsza nas nie zna i nie zechce otworzyć drzwi.

Ważnym materiałem do druku jest „Karta o zdrowiu”. Czas na wypełnianie informacji o chorobach i lekach oraz z kontaktem do bliskiej osoby jest wtedy, kiedy jest się w dobrej kondycji a nie kiedy przychodzi problem. Taka karta powinna wisieć w widocznym miejscu, najlepiej na lodówce, aby pogotowie mogło ją zobaczyć w razie potrzeby. Powinna być wypełniona dokładnie i wyraźnie.

Jeden z plakatów może pełnić funkcję „SOS” – to ten mówiący „potrzebuję pomocy”. Można powiedzieć takiej osobie starszej, że jeżeli będzie potrzebowała pomocy lub czuła potrzebę, żeby do niej zaglądano, może wywiesić tę kartę po zewnętrznej stronie drzwi lub położyć przed drzwiami. Jeżeli zanosimy takie kartki osobom mieszkającym w domach, warto włożyć je w koszulki foliowe, aby nie zamokły, gdyby miały być wywieszone np. na furtce.

Wśród przygotowanych porad znajdziecie również te dla wolontariuszy. Są oznaczone opisem na górze „dla wolontariuszy”.“
Źródło

Zob. poniżej zrzuty trzech ekranów portalu pokazujące wszystkie na tę chwilę plakaty:

Kliknij obraz, by powiększyć!

.

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *