Zaproszenie na spektakl ‘Tropem Białej Sowy’ w Teatrze Cortiqué

Szanowni Państwo,

z okazji Dnia Seniora, który obchodzony jest w Polsce i na świecie 14 listopada, serdecznie zapraszamy do Teatru Cortiqué na spektakle pt. „Tropem Białej Sowy”, które odbędą się 25 i 26 listopada. Bilety na to niezwykłe widowisko przygotowaliśmy dla seniorów w specjalnej, promocyjnej cenie – 25zł. Na spektakle zapraszamy z wnukami i całymi rodzinami. Bilety można zamówić telefonicznie, przez Internet lub osobiście w Biurze Obsługi Widza przy ul. Petera Mansfelda 4 w Poznaniu.

Szczegółowe informacje o spektaklu „Tropem Białej Sowy”
“Tropem Białej Sowy” to baletowy spektakl dla dzieci (ale także dla całych rodzin), w którym odnajdziemy elementy akrobatyczne i wokalne. W roli wykonawców pojawiają się w nim uczniowie poznańskich szkół artystycznych. Jest on wystawiany w nowym poznańskim Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź – teatrze bajki – którego wyjątkowa scena pozwala na obserwowanie tancerzy z trzech stron, a odległość między artystami a widownią jest niewielka, dlatego bajkowe sceniczne kostiumy i charakteryzacje wykorzystane w spektaklu można będzie podziwiać szczególnie dokładnie.

A będzie się czemu przyglądać.

Twórcy spektaklu “Tropem Białej Sowy” udowodnili w swoich poprzednich produkcjach (“Alicja w Krainie Czarów”, “Królowa Śniegu”, jak ważna jest dla nich dbałość o każdy detal – wszystkie stroje wykorzystane na scenie są wykonywane ręcznie, a rekwizyty tworzone specjalnie z myślą o spektaklu. Muzyka towarzysząca widowisku to zaś dzieło poznańskiego kompozytora Gabriela Kaczmarka.

Opowiadana na scenie historia dotyczy losów tytułowej Białej Sowy, której przeznaczeniem jest posiadanie mądrości, wiedzy i intuicji. Te cechy, wbrew pozorom, nie zjednują temu wyjątkowemu ptakowi samych przyjaciół. Czasami są wręcz powodem do drwin i intryg ze strony innych mieszkańców zimowego świata (np. Kruków, Strachów na Wróble czy Zmarzlaka). Jednak Biała Sowa dzięki niezłomności swojego charakteru oraz opiece ze strony bogini Skandii i jej świty (Dziwne Stwory, Ludzie Lodu) dojrzale radzi sobie z wszystkimi perypetiami, a na końcu dzięki swojej rozwadze doprowadza do harmonii w zimowym świecie.

Zachęcamy do obejrzenia zapowiedzi spektaklu: https://www.youtube.com/watch?v=esTr7PjNABw

Z wyrazami szacunku,
Biuro Obsługi Widza
– Teatr Cortiqué

ul. Petera Mansfelda 4 (Wejście A)
60-855 Poznań

Biuro Obsługi Widza
I piętro – pok. 123
pon. 12:00-18:00
wt. – pt.: 12:00-16:00
tel.:  
573 316 736
mail:
bow@cortique.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *